Keskikesää Leppälänkylässä

”Lehmänmunia” pelloilla, traktoreita työssään. Ihmisiä ulkona puutarhoissaan, kävelyllä tiellä. Kesälomalaisia raitilla. Luonto vihreänä, kukkaisena ja paljon aurinkoisia päiviä. Upea kesä 2018!

Upea kesä on ollut myös seuran puolesta. Lakeudenportin näytelmäpiirin esittämä Lumikki ja seitsemän kääpiötä sai kesäteatteriyleisön matkaamaan kohti Leppälän maamiesseurantaloa runsain joukoin. Viime sunnuntaina oli viimeinen näytös. Näyttelijät tekivät loistavaa työtä! Ja me seuran kahviossa saimme roposia omaan kassaamme väliaikatarjoilun järjestämisestä.

Nyt alkaa seuran järjestäminen Elofestivaaleja varten. Paljon suunnittelua, paperityötä (jota on toki jo keväästä asti tehty) ja pikkuhiljaa konkretiaa. Kuortaneen Kuhinat ovat puolentoista viikon päästä, jolloin olemma jo Vetokisa -lippisten ja -paitojen kanssa torilla mainostamassa tapahtumaamme.

Vielä ehditte ilmottautua kökkäkansaan!!! Ota yhteyttä meihin johtokunnan jäseniin, tiedot etusivulla

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *